TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

KATEGORIA

Nieruchomości

KLIENT

Dominik Sadowski

DATA UKOŃCZENIA

7.29.2022

Pożar hotelu Kozi Gród

Pomlewo: Pożar w hotelu Kozi Gród. Ewakuowano 25 osób, zagrożone wyższe kondygnacje!
TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

Pożar hotelu miał miejsce 26.10.2021 r. Zostaliśmy wezwani następnego dnia. Przy obiekcie użyteczności publicznej zachodzi znacznie więcej czynności do podjęcia, aniżeli przy obiektach prywatnych. Pierwsze spotkanie poskutkowało podjęciem współpracy. Likwidacja szkody z polisy dobrowolnej. Analiza warunków polisy wraz z interpretacją OWU, analiza zakresu szkody, analiza szeroko rozumianych następstw zdarzenia (wyłączenie obiektu z użytkowania). Po zgłoszeniu szkody do TU, pojawił się rzeczoznawca, który bardzo powierzchownie ocenił następstwa zdarzenia. Po analizie możliwości wynikających z polisy oceniliśmy zakres prac do wykonania, sprawne wykonanie prac interwencyjnych, częściowe przeniesienie działalności obiektu, odtworzenie obiektu oraz dochodzenie roszczeń od Ubezpieczyciela. Ustalenie związku przyczynowo-skutkowego przez pożarnika potwierdziło odpowiedzialność ubezpieczyciela, co jest jednym z kluczowym momentów tego typu szkód. Na nieszczęście poszkodowanych nie w pełni polisa zabezpieczała wyłączenie obiektu z użytkowania i pokrycie strat z tym związanych. Sytuacja wskazuje jak ważne jest dobre ubezpieczenie. Po przyjęciu odpowiedzialności ubezpieczyciel wydaje pierwszą decyzję wypłaty na niespełna 260 000 zł. Część restauracyjna zostaje przeniesiona do obiektu zastępczego, by budynek B mógł obsługiwać gości. Przy odtworzeniu obiektu uczestniczyło ponad 50 firm specjalistycznych, zostało przeanalizowanych ponad 300 ofert. Zakres szkody objął ponad 50% powierzchni obiektu, do udokumentowania czego została powołana nawet katedra chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Ubezpieczyciel dokonywał 7 wypłat, zamykając ugodowo sumą wypłat na 3,1 mln zł.

No items found.

Zakres obsługi

KONSULTACJA ONLINE
01

Analiza i interpretacja warunków polisy doborowolnej

Polisa dobrowolna jest regulowana przez Ogólne warunki ubezpieczenia, które często sa niejednoznaczne i różnie interpretowane przez strony umowy
02

Analiza związku przyczynowo-skutkowego

Przyczyna powstania zdarzenia jest kluczowym elementem w procesie ustalania odpowiedzialności ubezpieczyciela. W tym procesie występuje wiele wyłączeń, które trzeba prawidłowo zabezpieczyć.
03

Dochodzenie roszczeń

Zakres oraz wysokość roszczeń jest głównym punktem spornym z ubezpieczycielem. Do udokumentowania niezbędna jest wiedza specjalistyczna oraz prawna.
04

Zastępstwo inwestycyjne

Odtworzenie obiektu wymaga koordynacji prac wielu podmiotów, koordynowanie działań oraz zarządzenie budżetem inwestycji.
więcej
JESTEŚMY DLA CIEBIE

Zrobimy wszystko by
osiągnąć dla Ciebie
maksimum korzyści !

umów spotkanie