TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

Rejestracja pojazdu

Nie zarejestrujesz pojazdu w ciągu 30 dni? Możesz zapłacić nawet 1000 zł.
PRZEWIŃ

Nie zarejestrujesz pojazdu w ciągu 30 dni? Możesz zapłacić nawet 1000 zł.

Zapadła decyzja w sprawie zapowiadanych kar za niedopełnienie obowiązku rejestracji zakupionego pojazdu w ciągu 30 dni. Senat przyjął z jedną poprawką zmiany zaproponowane przez sejm. Prawdopodobnie od 1 stycznia 2020 wejdą one w życie.

Przegłosowane zmiany w przepisach są częścią nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Dotkną one przede wszystkim indywidualnych nabywców używanych aut i motocykli, a także komisy i handlarzy, którzy będą musieli sprzedać sprowadzone przez siebie pojazdy w ciągu 30 dni lub dokonać ich rejestracji na siebie. Senat przyjął poprawkę zwalniającą z tego obowiązku dealerów pojazdów nowych.

Utrudnione będą też tzw. szybkie transakcje - okazyjny zakup i szybka sprzedaż po wyższej cenie. Jeśli nie dojdzie ona do skutku w 30 dni, sprzedający będzie musiał zarejestrować auto na siebie, a sprzedając je z zyskiem w czasie krótszym niż 6 miesięcy, zapłacić podatek dochodowy.

Nowe przepisy będą też bardzo uciążliwe dla kolekcjonerów i osób odbudowujących stare pojazdy. W ich przypadku przeprowadzenie prac, badanie techniczne i rejestracja w ciągu miesiąca będą najczęściej nierealne.

JESTEŚMY DLA CIEBIE

Zrobimy wszystko by
osiągnąć dla Ciebie
maksimum korzyści !

umów spotkanie