TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

Oszczędzanie paliwa

Średnie ceny paliw notują regularne wzrosty. Co możesz zrobić w tym zakresie?
PRZEWIŃ

Średnie ceny paliw notują regularne wzrosty. Choć aktualnie można mówić o małej stabilizacji, tak analitycy rynku ostrzegają, że do stagnacji nam jeszcze daleko. Zmiany na rynku międzynarodowym są bardzo dynamiczne, co oznacza, że ceny paliw w Polsce mogą się diametralnie zmienić.Kilka przydatnych porad mniej lub bardziej oczywistych porad:

Kontroluj ciśnienie opon. Podstawą jest kontrola zbieżności kół i ustawienie odpowiedniego ciśnienia. Według niektórych, to zalecane przez producenta, warto podnieść o około 10-20 proc. To z kolei wiąże się z dodatkowym ryzykiem, dlatego też bardzo ważne jest wówczas obserwowanie zachowania auta. Zasada jest prosta – jeśli ciśnienie jest za niskie, wzrastają opory toczenia, co przyczynia się do wzrostu spalania.

Przyspieszaj i hamuj z uczuciem. Przewiduj. Jeśli chcemy oszczędzić na paliwie powinniśmy jeździć rozważnie, a przede wszystkim wykazać się niemałą przewidywalnością. Dostosujmy prędkość do panujących na drodze warunków, dojeżdżając do czerwonego światłą, zwalniajmy stopniowy i unikajmy gwałtownego ruszania. Zaprzyjaźnijmy się z hamowaniem silnikiem. Starajmy się dbać o płynność jazdy.

Rozważnie z klimatyzacją. Jednym z niepozornych elementów, który może być jednak bardzo paliwożerny, to klimatyzacja. Wykorzystywana na krótkich odcinkach pokonywanych z niewielką prędkością, zwiększa spalanie.

Umiejętnie zmieniaj biegi. Na koniec zaskoczenia nie będzie – umiejętna zmiana biegów to klucz do sukcesu. Włączanie wyższego biegu powinno mieć miejsce najpóźniej po osiągnięciu 2500 obrotów w silniku benzynowym lub 2000 obrotów w silniku wysokoprężnym. W przypadku jazdy pod górę odpowiedniejsza będzie jednak zmiana nawet przy 3500 albo 4000 obrotów.

JESTEŚMY DLA CIEBIE

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić Ci jak największe korzyści!

Kontakt

Wyślij nam zgłoszenie!

Krok 1/2
Cześć!
Jesteś o krok od rozwiązania Twojego problemu!
Potrzebujemy tylko kilku Twoich danych, by pomóc Ci skutecznie.
Skupiamy się tylko na Twoim przypadku
Twoje dane są u nas bezpieczne
Kontakt tylko w Twojej sprawie
Poznajmy się - Wpisz swoje imię
Krok 2/2
Pod jakim numerem mamy się skontaktować?
Na jaki email mamy się kontaktować?
Zatwierdź nam proszę zgodę na kontakt
WSTECZ
DALEJ

Gotowe!

Mamy to! Zaczynamy.
Oczekuj na kontakt od nas.
Oops! Something went wrong while submitting the form.