TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

Obowiązkowe wyposażenie pojazdu

Co staje się już standardem?
PRZEWIŃ

Obowiązkowe wyposażenie nowych samochodów zostało wzbogacone o około 30 systemów poprawiających bezpieczeństwo. Jakie to systemy?

We wszystkich rodzajach pojazdów obowiązkowy ma być system ostrzegający o senności kierowcy i rozproszeniu jego uwagi. Tutaj pod uwagę będzie brane chociażby korzystanie podczas prowadzenia pojazdu ze smartfona.

Oprócz tego, wszystkie pojazdy będą musiały mieć zainstalowany system inteligentnego dostosowania prędkości. Co to oznacza w praktyce? Założeniem jest automatyczny ogranicznik prędkości, który będzie rozpoznawać ograniczenia obowiązujące na danym terenie, a wszystko to dzięki danym nawigacyjnym, mapom oraz systemowi odczytywania znaków drogowych. Ale czy to oznacza, że kierowca nie będzie miał fizycznej możliwości przekroczenia dopuszczalnych limitów? Absolutnie nie. Kierujący będzie tylko ostrzegany za każdym razem, kiedy przekroczy prędkość, ale to od niego w pełni będzie zależało czy dostosuje się do ostrzeżeń, czy nadal będzie przyspieszać.

Do powyższych elementów dojdzie także system bezpiecznego cofania przy użyciu kamery i czujników.

Każde auto będzie też musiało posiadać czarne skrzynki, które będę rejestrowały dane w razie wypadku.

W samochodach osobowych i dostawczych pojawią się pasy bezpieczeństwa nowej generacji, a także dwa rozwiązania, które od kilku lat są obowiązkowe w przypadku samochodów ciężarowych – automatyczny hamulec awaryjny oraz systemie ostrzegającym o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu.

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia będzie aktywny tempomat, dzięki któremu samochód będzie zwalniać w momencie wykrycia przez czujniki przeszkody lub innego, wolniej jadącego pojazdu.

JESTEŚMY DLA CIEBIE

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić Ci jak największe korzyści!

Kontakt

Wyślij nam zgłoszenie!

Krok 1/2
Cześć!
Jesteś o krok od rozwiązania Twojego problemu!
Potrzebujemy tylko kilku Twoich danych, by pomóc Ci skutecznie.
Skupiamy się tylko na Twoim przypadku
Twoje dane są u nas bezpieczne
Kontakt tylko w Twojej sprawie
Poznajmy się - Wpisz swoje imię
Krok 2/2
Pod jakim numerem mamy się skontaktować?
Na jaki email mamy się kontaktować?
Zatwierdź nam proszę zgodę na kontakt
WSTECZ
DALEJ

Gotowe!

Mamy to! Zaczynamy.
Oczekuj na kontakt od nas.
Oops! Something went wrong while submitting the form.