TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

Obowiązkowe wyposażenie pojazdu

Co staje się już standardem?
PRZEWIŃ

Obowiązkowe wyposażenie nowych samochodów zostało wzbogacone o około 30 systemów poprawiających bezpieczeństwo. Jakie to systemy?

We wszystkich rodzajach pojazdów obowiązkowy ma być system ostrzegający o senności kierowcy i rozproszeniu jego uwagi. Tutaj pod uwagę będzie brane chociażby korzystanie podczas prowadzenia pojazdu ze smartfona.

Oprócz tego, wszystkie pojazdy będą musiały mieć zainstalowany system inteligentnego dostosowania prędkości. Co to oznacza w praktyce? Założeniem jest automatyczny ogranicznik prędkości, który będzie rozpoznawać ograniczenia obowiązujące na danym terenie, a wszystko to dzięki danym nawigacyjnym, mapom oraz systemowi odczytywania znaków drogowych. Ale czy to oznacza, że kierowca nie będzie miał fizycznej możliwości przekroczenia dopuszczalnych limitów? Absolutnie nie. Kierujący będzie tylko ostrzegany za każdym razem, kiedy przekroczy prędkość, ale to od niego w pełni będzie zależało czy dostosuje się do ostrzeżeń, czy nadal będzie przyspieszać.

Do powyższych elementów dojdzie także system bezpiecznego cofania przy użyciu kamery i czujników.

Każde auto będzie też musiało posiadać czarne skrzynki, które będę rejestrowały dane w razie wypadku.

W samochodach osobowych i dostawczych pojawią się pasy bezpieczeństwa nowej generacji, a także dwa rozwiązania, które od kilku lat są obowiązkowe w przypadku samochodów ciężarowych – automatyczny hamulec awaryjny oraz systemie ostrzegającym o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu.

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia będzie aktywny tempomat, dzięki któremu samochód będzie zwalniać w momencie wykrycia przez czujniki przeszkody lub innego, wolniej jadącego pojazdu.

JESTEŚMY DLA CIEBIE

Zrobimy wszystko by
osiągnąć dla Ciebie
maksimum korzyści !

umów spotkanie