TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

Cena ubezpieczenia OC

Nikt nie jest skazany na wysokie ceny i możemy aktywnie wpływać obniżenie składek.
PRZEWIŃ

Choć koszty OC w Polsce są stosunkowo niskie, np. w porównaniu z krajami Europy Zachodniej, to jednak wiele osób uważa, że płaci za swoje ubezpieczenie za dużo. Na szczęście nikt nie jest skazany na wysokie ceny i możemy aktywnie wpływać obniżenie składek. Podpowiadamy kilka sposobów na to, jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC.

1. Rozważ współwłaściciela - Dobrym pomysłem dla osób szukających oszczędności jest postaranie się o współwłaściciela samochodu. Najczęściej robią tak młodzi kierowcy, którzy ze względu na brak doświadczenia mają jedne z najwyższych składek OC.

2. Miejsce zamieszkania - Spory wpływ na cenę ubezpieczenia OC ma też miejsce zamieszkania. Tu reguła jest prosta – jeśli mieszkasz w dużym mieście, za polisę zapłacisz więcej, ponieważ czyha na Ciebie więcej niebezpieczeństw, a co za tym idzie – większe prawdopodobieństwo kolizji.

3. Wybierz auto z najtańszym OC - Jeśli planujesz kupno lub wymianę samochodu i już teraz zastanawiasz się, jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu, wybierz samochód jednej z marek, która uważana jest za bezpieczną.

4. Wybierz auto w średnim wieku - Nie tylko marka czy parametry techniczne wpływają na cenę ubezpieczenia – również wiek auta. Generalna zasada brzmi: im młodszy samochód, tym niższe OC, ale nie dotyczy to aut prosto z salonu. Zniżki za wiek pojawiają się dopiero ok. 4 roku po rejestracji.

5. Parkuj rozważnie! - Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na wysokość składki OC, jest miejsce parkowania samochodu. Jeśli trzymasz samochód nocą na ulicy, zapłacisz za OC więcej, niż osoba, która takie samo auto będzie trzymać w garażu, gdzie jest mniejsza szansa na to, że dojdzie do stłuczki czy zarysowania.

6. Zmień ubezpieczyciela po szkodzie - Jeśli już przydarzyła Ci się szkoda, a nie zabezpieczyłeś się wcześniej przed utratą zniżek, porównaj oferty różnych ubezpieczycieli. Każdy traktuje kierowców po szkodzie nieco inaczej. Być może więc wykupienie OC w innej firmie będzie bardziej opłacalne niż przedłużenie go w poprzedniej.

7. Zapłać za OC z góry - Jeśli już znalazłeś odpowiednie ubezpieczenie, zapłać za cały okres ochrony z góry. Wielu ubezpieczycieli oferuje płatności ratalne, które mogą wydawać się kuszące, ale z reguły trzeba do nich dopłacić, przez co ostateczna cena ubezpieczenia zauważalnie się zwiększa.

JESTEŚMY DLA CIEBIE

Zrobimy wszystko by
osiągnąć dla Ciebie
maksimum korzyści !

umów spotkanie